#2 Recenze - Rudá jako rubín

19. října 2013 v 20:00 | Chris |  Recenze knih
Po pomerně krátké době jsem tu s další knižní recenzí, tentokrát na téma: 'Rudá jako rubín', což je kniha vydaná německou spisovatelkou Kerstin Gier.

- Chris -
Anotace: Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. Jednoho dne se s ní zatočí svět a ona se rázem ocitne ve známé ulici, jenže téměř sto let před svým narozením. Vzápětí pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Zbývá jí ale ještě pochopit, jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem.

Můj názor: Kupodivu už si ani nepamatuji, kdy nebo jak jsem si knihu pořídila. Mám jen takovou mlhavou vzpomínku, že za ni můžu poděkovat dědovi.

No... prostředí knihy nebo hrdinové knihy nejsou nijak výjímeční, v porovnání s ostatními YA. Střední škola, Anglie atd. Ale fajn, nikdo se nemůže vyhnout stereotypu, ani já, ani velcí spisovatelé. Pokud ovšem nepíšou dystopii. Na začátku se mi kniha nečetla moc dobře, a musela jsem ji na několik dní odložit, ale později, když jsem jí dala novou šanci... začetla jsem se do ní. Dočetla jsem asi za tři dny a opravdu mi bylo líto, že jsem bez peněz a nemůžu si koupit druhý díl.

Dějová linka je celkem originální, protože jsem zatím nečetla žádnou knihu s námětem cestování v čase. Líbilo se mi provedení samotné 'akce' a celý časocestovací systém. Navíc je kniha napsána vtipně a čtivě. Přijde mi, že autorka má takový ten 'nadhled'.

Co se týče postav a charakterů, tak jsem byla opravdu příjemně překvapená. Gwendolyn mi ani tak moc nelezla na nervy, za což děkuji Bohu (poslední dobou mi každá knižní hrdinka leze na nervy, i ta moje), Gideon se mi strašně líbil a Leslie jsem si v průběhu knihy docela oblíbila. Nenáviděla jsem Gweninu tetu Glendu a Charlotte, což je asi správně.

Konec knihy byl neuvěřitelně sladký, a navnadil mě na další díl, který už jsem naštěstí přečetla.

Konečné hodnocení: Opravdu, kniha se mi moc líbila, i když jsem během četby našla nějaké ty chybičky, ale nikdo není dokonalý a ani Rowlingová nemá schopnosti bohyně, i když mi to tak občas přijde.

9/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 23. října 2013 v 14:53 | Reagovat

Tuhle trilogii miluji. :)

2 caeruleum-igne caeruleum-igne | Web | 23. října 2013 v 14:58 | Reagovat

[1]:  Nápodobně:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama