#1 Recenze - Kruh

14. října 2013 v 19:22 | Chris |  Recenze knih
Jak jsem už napsala, na blogu to rozhodně nebude mrtvé. Už jsem se poučila z těch předešlých, a vím, že když něco neudělám teď, tak už nikdy. Dříve jsem psala recenze na knihy i na filmy, a jelikož to byly činnosti, které mě celkem bavily, rozhodla jsem se k nim vrátit. Koneckonců, recenzi si můžu naškrábat i na papír a pak naťukat do počítače, kdežto povídky mě takhle psát nebaví.
Dobře... abych to moc nenatahovala, tady je první recenze na téma 'Kruh' (nemyslím ten horor).

- Chris -Anotace: Engelsfors. Krásné jméno, příšerné město. Obklopené hlubokými lesy, kde lidé často zabloudí a zmizí. Jedné noci, kdy se měsíc zbarví do tajuplné rudé barvy, je svedeno šest dívek dohromady do zrušeného zábavního parku. Nemají nic společného. Nevědí, jak se tam dostaly ani proč tam jsou. Brzy však pochopí, že jedna bez druhé nepřežijí.

Můj názor: Lhala bych, kdybych napsala, že jsem si knihu nekoupila hlavně kvůli obálce. Původně jsem si do knihkupectví přišla jen pro poslední díl Smečky (Abych proboha už dokoupila celou sérii!) ale pak jsem v regálu zahlédla něco podivně černobílého, se skvrnkami krve navíc. Zvědavost mi nedala, a tak jsem se podívala. Anotace... no, nijak mě nenadchla a fakt, že je kniha od dvou autorů také ne. Nicméně jsem ji tam nemohla nechat, tak jsem opustila Smečku a koupila si tuhle krásku. Obálka je opravdu úžasná.

První, čeho jsem si po prvních pár větách všimla, byl neobvyklý styl psaní. Třetí osoba v přítomném čase. Nikdy jsem něco takového neviděla, a tak kniha dostala bonusový bodík už jen za tohle příjemné překvapení. Děj... no dobře, děj je možná trošičku klišoidní, ale fajn, je to napsané dobře, přehlédnu to.

Hlavním plusem této knihy je psychika postav. Postavy jsou tu opravdu dokonale promyšlené, to se musí nechat. Mou oblíbenkyní byla Minoo a Rebeka (nevím, jestli jsem to napsala dobře, je to už doba) ale na nervy mi lezla Anna-Karin. Za a) mi vadilo, že v celé knize se ani jednou nezkrátilo její jméno a po chvíli mě začalo štvát jak jsem četla jen: 'Anna-Karin tohle, Anna-Karin tamto, Anna-Karin bla bla bla... a za b) mě opravdu vytáčela její povaha. Protivná, sobecká a pořád jí něco vadilo. Nebo někdo.

Naopak Linnéa Kruh perfektně oživila a nemohla jsem si vynachválit scény s ní. Opravdu, mít takovou kamarádku v reálném životě, nemám si na co stěžovat. Vanessa... na tu nemám názor téměř žádný. Idu zmiňovat ani nebudu, větší husu by jste museli hledat lupou. Jinak mě velmi překvapil konec, protože toho člověka mě ani nenapadlo podezřívat. Dokonalé, vážně dokonalé. Navíc se celou knihou nese taková hustá, temná atmosféra, dokonce i na večírku s Annou-Karin.

Oba autoři knihy jsou ze Švédska, a myslím, že kniha se tam také odehrává - jak jsem už napsala, moc dobře si to nepamatuju. Včera se mi do rukou konečně dostal druhý díl - Oheň, a já se nemůžu dočkat, až se do něj, jak tak říkám, zahlodám.

Konečné hodnocení: Kniha je skvostem v žánru YA, alespoň pro mě, a já jsem si její čtení nehorázně užila, i když se vyskytly scény, u kterých jsem neměla zájem je číst. Naštěstí to vykompenzovala Minoo společně s Linnéou, takže...
10/10

A s knihou... Ano, to je má maličkost - fotila kamarádka. A omlouvám se za panelák vzadu, jinak to nešlo.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Snowhite Snowhite | Web | 15. října 2013 v 19:28 | Reagovat

Ahoj, tahle knížka mě dcela zaujala hlavně díky téhle recenzi... asi se podívám, jestli je ke stažení ;-)

2 NikaRoovy NikaRoovy | E-mail | Web | 15. října 2013 v 22:31 | Reagovat

Mně se taky moc líbila. :-) Četla jsem i druhý díl a nemůžu se dočkat až u nás vyjde závěrečný. :-)

3 caeruleum-igne caeruleum-igne | Web | 16. října 2013 v 20:41 | Reagovat

[1]:  Tak to mám radost:) Hodně zdaru při hledání!

[2]:  Druhý díl jsem dostala teprve před pár dny, a už se do něj chci pustit, strašně se těším:) Ať to dopadne jakkoliv, tuhle sérii si chci dokoupit:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama